Proszę o interpretację wyników pomiarów glikemii

Kobieta, 32 lata. INSULINA po obciążeniu - 3 pkt godz 0 - 8,5, godz 1h - 63,9, godz 2 h -24,1, GLUKOZA po obciążeniu - 3 pkt godz 0 - 97, godz 1h - 134, godz 2h - 84.
KOBIETA ponad rok temu

Biorąc jako wyznacznik zalecenia polskiego towarzystawa diabetologicznego, wyniki Pani testu obciążenia glukozą są prawidłowe. Ma Pani dobrą tolerancję glukozy. Wysoki poziom insuliny w 1 h po posiłku świadczy o prawidłowej reakcji na obciążenie glukozą, natomiast w 2 godziny po posiłku stężęnie insuliny znów jest niskie i w normie. Jeśli nie ma Pani innych objawów cukrzycy, a badanie zostało przeprowadzone prawidłowo, to można wykluczyć cukrzycę.