Proszę o interpretację wyników rozmazu krwi kilka miesięcy po porodzie

Dzień dobry, W dniu wczorajszym odebrałem wyniki żony i zaniepokoiły mnie parametry z rozmazu krwi. Poniżej przedstawiam wyniki i proszę o ich interpretację : 1. Rozmaz manualnie : Pałeczkowate : 1 % zakres od 1-5 Segmentowane : 38 % zakres od 40-70 Kwasochłonne : 3 % zakres od 1-5 Monocyty : 10 % zakres od 0-8 Limfocyty : 48 % zakres 20-45 OB : 2 mm/h zakres do 10 2. Morfologia : Leukocyty : 4,63 tys/ul zakres 3,8 - 10 Erytrocyty : 4,84 mln/ul zakres 3,7 - 5,1 Hemoglobina : 14 g/dl zakres : 12 - 16 Hematokryt : 41 % zakres : 37 - 47 MCV : 84,7 fl zakres : 80 - 99 MCH : 28,9 pg zakres : 27 - 35 MCHC : 34,1 g/dl zakres : 31 - 38 RDW : 14,8 % zakres : 11,6 - 14,5 Płytki krwi : 192 tys/ul zakres : 140-440 PDW : 15,1 fl zakres : 9,8 - 16,2 MPV : 11,5 fl zakres : 9,4 - 12,6 P-LCR : 36,5 % zakres : 19,1 - 47 PCT : 0,22 % zakres 0,16 - 0,38 CRP w granicach normy ( nie mam dokładnych danych ) Dodam, że żona 08.10.2018 r. urodziła dziecko naturalnie, ale miała łyżeczkowane łożysko i straciła trochę krwi ( nie było konieczności jej przetaczania ). Lekarz zalecił branie żelaza przez miesiąc i badanie krwi, ale bez rozmazu. Gdy wyniki krwi ( morfologia bez rozmazu ) wyszły ok pozwolił odstawić żelazo. Żona karmi piersią. Żona powyższe badania robiła na czczo ostatni posiłek o 21.00, krew pobrano o 9.00 następnego dnia. Żona obecnie nie ma żadnej infekcji, nie czuje się osłabiona, jedynie zaraz po ciąży szybko spadła na wadze z 66 kg przed porodem do 57 kg obecnie. Żona ma 179 cm wzrostu, wiek 28 lat. Badania wykonywaliśmy bez zlecenia lekarza, po prostu ja jej doradziłem żeby sobie zrobiła. Ja robię szczegółowe raz do roku. Czy wyżej wymienione wyniki żony powinny nas jakoś zaniepokoić, czy wymagają dalszej konsultacji? A jeśli tak to z lekarzem jakiej specjalności?

Witaminy w ciąży

Szanowny Panie, wyniki są prawidłowe, delikatne odstępstwa od normy w rozmazie krwi nie są czymś niepokojącym. Nie wymagają dalszej konsultacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę udać się do lekarza rodzinnego. Serdecznie pozdrawiam