Proszę o interpretację wyniku badania rtg kręgosłupa szyjnego
Zdjęcie rtg kręgosłupa szyjnego wykazują zwężenie szpary m/k C5/C6. Brzeżna osteofitoza trzonów kręgowych. Mam 64 lata. Jakie trzeba podjąć kroki w moim leczeniu i czym mi to grozi? Bardzo dziękuję,

MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Brym
52 poziom zaufania
Witam.
Ma Pani problemy z dyskiem międzykręgowym, mieszczącym się między 5 a 6 kręgiem szyjnym (dysk się wysunął, więc przestrzeń, którą zajmował, uległa zwężeniu). Ponadto obecne są zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgowych. Skutkuje to bólami, które mogą promieniować do ręki. Ponadto mogą wystąpić mrowienia, czy nawet zaburzenia ruchomości ręki. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie rehabilitacja, początkowo pod okiem specjalisty, następnie samodzielnie i codziennie w domu.