Proszę o interpretację wyniku badania USG piersi u 35-latki
Proszę o interpretację wyniku badania USG piersi. Piersi o budowie tluszczowo- gruczołowej. Liczne około dwudziestu drobnych cienkosciennych torbieli w piersi lewej o wymiarze do 5-9mm. W piersi lewej na godzinie 9 normoechogeniczna zmiana ogniskowa o nierównych zarysach o wymiarach 9x8x4mm gróczolowłókniak ?powikłana torbiel? Innych zmian ogniskowych litych w obu piersiach nie stwierdzam. Doły pachowe bez cech patologii

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Czy HTZ jest bezpieczna?
HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.
Szanowna Pani, tak jak w opisie. Liczne torbiele i podejrzenie gruczolakowłókniaka. Można wykonać biopsję guza, aby potwierdzić rozpoznanie