Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy u 9-latka
Dzień dobry, odebrałam wynik rezonansu magnetycznego głowy mojego 9 letniego syna. "W istocie białej pogranicza ciemieniowo-potylicznego prawej półkuli mózgu widoczne 3 przylegające do siebie wydłużone obszary o wym. ok. 1cm na skanach strzałkowych o sygnale płynowym, bez towarzyszących obszarów podwyższonego sygnału w sekwencji TIRM ani w sekwencji DWI. Obraz MR wskazuje najpewniej na asymetryczne przestrzenie Virchowa-Robina." Proszę o wyjaśnienie

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Radziłbym udanie się z tym wynikiem do neurologa dziecięcego. Pozdrawiam.