Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o interpretację wyniku RM odcinka szyjnego u 55-latki

Proszę o interpretację wyniku RM odcinka szyjnego. "Wykonano badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1- i T2-zależnych, sekwencje z i bez saturacji tłuszczu - na poziomie C4/C5, C5/C6 i C6/C7 centralne wypukliny krążków międzykręgowych, z nadbudowa kostną na tylnych krawędziach trzonów kręgów. Zmiany powodują modelowanie worka oponowego oraz ograniczenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej. Bez cech ucisku rdzenia kręgowego. Otwory międzykręgowe o zwężonym świetle, z cechami kompresji korzeni nerwów rdzeniowych, nieco większa po stronie lewej. Krążki międzykręgowe obniżone, z cechami dehydratacji. Okoloblaszkowy obrzęk trzonów kręgów C5-C7, z nierówym zarysem górnej blaszki granicznej trzonu kręgu C7 - pozostałe przestrzenie międzykręgowe bez cech pjm i wypuklin krążków międzykręgowych - kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe na pozostałych poziomach bez cech stenozy - trzony kręgów oraz pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości. W trzonie kręgu Th2 naczyniak średnicy 15mm - lordoza szyjna zniesiona - rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale"
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

74 poziom zaufania

Szanowna Pani, szkoda że nie dopisała Pani jakie objawy dokuczają. Z przeprowadzonego badania wynika że występuje u Pani tzw. przepuklina krążka międzykręgowego, jednakże na szczęście nie dochodzi do ucisku rdzenia kręgowego co mogłoby wyzwolić bardzo niekorzystne objawy neurologiczne. Dodatkowo stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe a także cechy ucisku korzeni nerwowych, które z kolei mogą wywoływać u Pani objawy bólowe bądź zaburzenia czucia/ruchu. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy