Proszę o interpretację wyniku TK tętnic wieńcowych przy anemii
Prosze o interpretacje wyniku angio tk tętnic wieńcowych. Mam bardzo złe wyniki krwi silna anemię od kilku lat przez operacje bariatryczna 8 lat temu lekarz podejrzewa niedokrwistosc serca. W wyniku wiekszosc jest w normie oprocz LAD o przebiegu osierdziowym odc. Proksymalnym na dl. 10 mm o miazdzycowo pogrubialych scianach, zwezenie przyscienne 30-40%. Prosze o jakas interpretacje. Mam.39 lat nigdy nie chorowalam na serce lecze sie na nadcisnienie od 16 r. Zycia ale spowodowane bylo problemami z nerkami. Prosze o mozliwie szybka odpowiedz. Dziekuje

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Nadciśnienie tętnicze - co powinno nas zaniepokoić?
Regularnie kontrolując poziom nadciśnienie tętniczego, warto być świadomym, jakie symptomy powinny być niepokojące, a jakie nie są żadnym odstąpieniem od normy. O tym wszystkim, opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.
Szanowna Pani,
zwężenie w granicach 30-40% nie powinno dawać istotnych hemodynamicznie objawów. Jednakże, warto skonsultować wynik z kardiologiem. Proszę pamiętać, że choroby nerek jak przewlekła niewydolność nerek mogą być przyczyną anemii.
Pozdrawiam,
Paweł Żmuda-Trzebiatowski