Czy okrągłe zaczerwienienie to objaw boreliozy?

Po ugryzieniu przez kleszcza zauważyłam okrągłe zaczerwienienie około 3 cm otoczone białą obwódką. Czy to może być objaw boreliozy? Załączam zdjęcie. http://i972.photobucket.com/albums/ae202/a00a/kleszcz/zdjecie.jpg

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Taki rumień może być objawem boreliozy. Proszę obserwować zmienione miejsce. Jeśli rumień osiągnie średnicę > 5 cm, powinna się Pani zgłosić do lekarza celem rozpoczęcia przyjmowania antybiotyku (potwierdzenie badaniami laboratoryjnymi w takiej sytuacji nie będzie konieczne).