Proszę o opis badania MRI kręgosłupa u 25-latka

Proszę o opis badania MRI kręgosłupa odcinek L5-S1 metodą TLIF: Rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa z dn. 28-04-2019: Jednofazowe badanie RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Lordoza lędźwiowa spłycona. Stan po zabiegu operacyjnym po stronie prawej na poziomie L5/S1, stan po stabilizacji transpedikularnej i po wszczepieniu implantu międzytrzonowego. Zmiany pooperacyjne wokół przemieszczanego korzenia prawego nerwu rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym kanału kręgowego, niewielka tylno-lewoboczna wypuklina krążka mk dyskretnie modeluje worek oponowy i dyskretnie modeluje korzeń lewego nerwu rdzeniowego S1 w zachyłku bocznym kanału kręgowego. Otwory mk zwężone są przez niewielką osteofitozę i pogrubiałe wyrostki stawowe z modelowaniem prawego nerwu rdzeniowego L5. Obrzęk trzonów kręgów w okolicy implantu międzytrzonowego, bardziej nasilony w obrębie trzonu L5. Poza tym zarysy kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym gładkie, pozostałe otwory mk bez istotnych zwężeń. Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony. Wniosek: nie uwidoczniono cech obecności nawrotowej pjm na operowanym poziomie

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z lekarzem, który kierował Pana na to badanie.