Proszę o polecenie leków na depresję oraz radę, jak sobie z nią poradzić

Witam! Jestem pewna, że mam depresję, ponieważ mam wszelkie jej objawy oraz moja rodzina ciągle mi powtarza, że powinnam iść do specjalisty... Mam trudności z mówieniem o swoich uczuciach, a trochę się wstydzę, dlatego chciałabym prosić o rekomendację jakichś leków, najlepiej bez recepty... Mam 21 lat. Śpię kilkanaście godzin na dobę, straciłam bardzo dobrze płatną pracę, ponieważ nie byłam w stanie rano wstać oraz przebywać z ludźmi... Nie mam przyjaciół, praktycznie nie wychodzę z domu (a jeśli tak, to na krótko i kiedy muszę).

Większość ludzi twierdzi, że jestem atrakcyjna, ale ja mam pełno kompleksów, nienawidzę swojego ciała. Ciągle przybieram i tracę na wadze 5 kg. Jestem nerwowa i bardzo zmienna w uczuciach. Straciłam wszelkie pozytywne uczucia związane z życiem. Nie mam przyjaciół, zainteresowań... Odebrałabym sobie już dawno życie, gdybym miała odwagę to zrobić. Mój związek wisi na włosku. Proszę o pomoc... (choć wątpię, czy jest możliwe, abym zmieniła cały swój światopogląd, ale myślę, że warto spróbować).

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Depresja to choroba, która wymaga specjalistycznego leczenia. Bliscy z rodziny mają rację, namawiając Panią do wizyty u lekarza psychiatry.

Leki wydawane są na receptę i należy je brać pod ścisłą kontrolą lekarza, dlatego niezbędne jest osobiste spotkanie z psychiatrą. Leczenie depresji nie opiera się tylko na farmako-, ale również na psychoterapii. Dzięki temu odblokuje Pani trudności w wyrażaniu uczuć, łatwiej będzie Pani zaakceptować samą siebie, a z czasem wróci radość z życia, zainteresowania, ochota na częstsze kontakty z ludźmi.

Znalezienie przyczyny depresji jest bardzo ważne i niemożliwe do wykonania samemu. Dlatego proszę nie zwlekać z wizytą w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Serdecznie pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0

Szanowna Pani,

depresja tak jak każda inna choroba wymaga specjalistycznego leczenia. Jeżeli uważa Pani, że dotknęła Panią ta choroba, proszę wybrać się do psychologa, który pomoże Pani rozwiązać trudności z jakimi obecnie boryka się Pani. A to z tego powodu, że psycholog ma o wiele większe doświadczenie w leczeniu depresji niż Pani.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0

Rozpoznane depresja jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Ponieważ jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz a nie psycholog/psychoterapeuta.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Depresja ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty