Proszę o pomoc: co oznacza ta diagnoza?

Witam,

proszę mi przetłumaczyć mój wynik badania, ponieważ nie wytrzymam dwóch tygodni, które zostały do wizyty u ginekologa, a martwię się, że to coś złego. 21 lipca poroniłam ze względu na konflikt serologiczny martwię się czy mogę mieć dzieci, czy powinnam? Czy urodzą się zdrowe i kiedy powinnam zacząć znów się starać. Martwi mnie diagnoza, mam złe przeczucia, proszę o pomoc. Diagnoza brzmi ,,residua placentaria decidua et endometrium secretans'' nie mam możliwości wysłać tego pytania do działu "lekarska interpretacja wyników badań". Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Hat

Witam!

Wynik w tłumaczeniu na język polski brzmi: resztki łożyska, doczesna i endometrium wydzielające.
W zasadzie wynik badania nie powinien Pani niepokoić. Wszystko jest w porządku.

Nie powinno to także rzutować w przyszłości na ciążę. Lęk przed skutkami potencjalnego konfliktu jest w zasadzie niepotrzebny. Matka zagrożona ryzykiem konfliktu znajduje się pod szczególną opieką ,a wykonywane systematycznie badania kontrolne oraz ocena stanu płodu w USG pozwalają w dużej mierze na urodzenie zdrowego dziecka. W razie wystąpienia konfliktu istnieją także stosowne metody leczenia.

Należy zastosować profilaktykę - immunoglobulinę anty-Rh neutralizującej przeciwciała u matki. Matka mająca czynnik Rh-ujemny przy konflikcie serologicznym otrzymuje zaraz po porodzie immunoglobulinę anty-Rh, immunoglobulina jest podawana także po poronieniu w przypadku możliwości wystąpienia takiego konfliktu.

Po pół roku może Pani ponownie starać o ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!