Proszę o pomoc w interpretacji biopsji tarczycy

dzień dobry, robiłam biopsję tarczycy, co oznacza opis: bardzo liczne makrofagi z ziarnami hemosyderyny, drobne skupiska limfocytów, pojedyncze płaciki tyreocytów. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej (gr II wg klasyfikacji Bethesda)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Oznacza to łagodny guz tarczycy. Należy udać się do chirurga z wynikiem aby ustalił dalsze leczenie. Pozdrawiam.