Proszę o pomoc w interpretacji opisu rezonansu

Dzien dobry,jestem po badaniu rezonansu i mam taki opis; Lumbalizacja S1.Na poziomach L2-L3 oraz mniejsza L1-L2 cechy koncentrycznych wypuklin krążków m-kręgowych typu bulding disc.Na poziomach L4-L5,L5-S1 widoczne niewielkie szerokopodstawne,schodzące nieco ku dołowi wypukliny krążków m-kręgowych z modelowaniem przedniej scinay worka oponowego oraz światła zachyłków bocznych kanału.Na poziomie L4-L5,L5-S1 oraz mniejsza L3-L4 cechy zmian dehydratacyjno- deheneracyjnych krążka m-kręgowego.Miejscowo widoczne obszary zwyrodnienia tłuszczowego trzonów kręgów.Widoczne drobne guzki Schorla. Chciałbym się dowiedzieć co to znaczy i jak to leczyć,ponieważ mam prace fizyczną na budowie

Szanowny Panie, wynik wskazuje na przepuklinę krążków międzykręgowych. Modelowanie worka oponowego i i zachyłków bocznych kanałów może dawać objawy bólowe. Leczenie należy omówić z neurochirurgiem. Serdecznie pozdrawiam