Prosze o szybką odpowiedź. Martwie się

Mam 30 lat i dwuletniego synka, podczas ciąży przytyłam 30kg i w marcu tego roku do końca kwietnia brałam M**** (lek wspomagający odchudzanie) żeby pozbyć się nadwagi. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne dużo wcześniej, może w grudniu. Cały czas regularnie miesiączkowałam. Teraz jest prawie czerwiec, a ja nie mam majowej miesiączki.
Miałam w okolicach mojego terminu, czyli 14 do 18 maja, bóle jak na miesiączkę, piersi mnie bolały, ale miesiączki nie ma;( Zrobiłam dzisiaj dwa testy i wyszły ujemnie, więc ciążę mogę wykreślić.

Czy możliwe, że test był zrobiony za wcześnie lub pokazał nieprawidłowo? Kupiłam najtańszy test 2 w cenie jednego. Co zrobić? Czy to oznacza, że jestem chora?
Aha mam takie żółtawe upławy w postaci śluzu, nie obfite, ale mam. Proszę o pomoc, bo strasznie boję się choroby. Moje dziecko ma dopiero dwa lata :(:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Po takim czasie testy powinny dawać wyniki wiarygodne. Dla pewności, radzę jednak powtórzyć test po ok. tygodniu, z moczu porannego. Miesiączka ma prawo jednak opóźniać się od czasu do czasu (albo i w ogóle nie wystąpić!) u każdej zdrowej kobiety. Wprawdzie nie jest to typowe działanie niepożądane, ale nie można wykluczyć możliwości, że odstawienie leku, który stosowała Pani w celu zmniejszenia masy ciała, wywołało pewne zaburzenie w równowadze hormonalnej, które objawiło się wydłużeniem cyklu miesiączkowego. Z pewnością nie ma powodu do dużego niepokoju, Proszę obserwować się w ciągu najbliższych tygodni (również pod kątem upławów, które będą niepokojące, jeśli staną się obfite i/lub przykro pachnące albo nie będą ustępowały)- jeśli miesiączka nie wystąpi również w czerwcu, radzę udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam!