Proszę o wyjaśnienie badania genetycznego mojej babci

Witam, proszę o wyjaśnienie poniższego wyniku badania genetycznego mojej babci (Miała raka piersi): "rozp.CHEK2 (ex 2/3 splice) mutation. W testach podstawowych mutacji w genach BRCA1, NOD2, P16, CHEK2 (1100delC; I157 T) nie wykryto". Czy więc jest ta mutacja czy nie? Czy ja jako wnuczka jestem obarczona ryzykiem posiadania mutacji tego genu ?jeżeli ona jest)? Moja mama ma 65 lat i jest zdrowa. Babcia miała raka piersi około 15 lat temu i wyzdrowiala.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Według tego opisu, nie wykryto mutacji. Radziłbym się przebadać w kierunku występowaniu tej mutacji u Pani.