Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o wyjaśnienie wyniku badania rezonansu magnetycznego

Witam - proszę o objaśnienie wyników badania rezonansu magnetycznego. Opis badania: Zniesienie lordozy lędźwiowej, nadmierne przodopochylenie kości krzyżowej - w pozycji leżącej. Pojedyńcze, niewielkie guzki Schmorla w górnej części badanego odcinka. Cechy niestabilności stawów międzykręgowych, zwłaszcza w dolnej części badanego odcinka. Wielopoziomowe zmiany dyskopatyczne od L1-L2 do L-S1 pod postacią dehydratacji krążków, ponadto obniżenia krążka L5-S1. Poza tym: - na poziomach od L1-L2 do L3-L4 obecne są niewielkie uwypuklenia pierścieni włóknistych krążków typu bulging, - na poziomie L4-L5 obecna jest niewielka, szerokopodstawna przepuklina, która nieznacznie zwęża zachyłki boczne kanału kręgowego i otwory międzykręgowe, na poziomie L5-S1 obecna jest niewielka, szerokopodstawna przepuklina, na którą nakłada się umiarkowana, centralna protuzja z lateralizacją w lewo, która zwęża zachyłki boczne boczne kanału kręgowego, bardziej po lewej, gdzie modeluje korzenie nerwu S1. Poza tym zmiany dyskopatyczne i zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych nieznacznie zwężają otwory międzykręgowe, nieco bardziej po lewej, gdzie modelują struktury nerwu L5. Stożek rdzenia w normie. Części kostne bez zmian podejrzanych, ani obrzęku szpiku.
MĘŻCZYZNA, 61 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Wskazuje to na wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie. Nie stwierdza się natomiast żadnego nowotworzenia w kręgosłupie oraz jego okolicach. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy