Proszę o zinterpretowanie opisu USG tarczycy
OPIS BADANIA - USG TARCZYCY. Lewy płat znacznie powiększony. Tchawica przenoszona na stronę prawą. Lewy płat niemal w całości wypełniony przez duże lite,normoechogeniczne ognisko 29x23x52mm z dominującym centralnym typem unaczynienia. W jego górnej połowie dwie drobne przestrzenie płynowe. Powiększone węzły chłonne szyjne górne obustronne 9do 13x7x15mm. Moze mi ktoś wyjaśnić? Co oznacza? Jakie badania? Operacja?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Najprawdopodobniej następnym badaniem będzie biopsja tego ogniska. Będzie to badanie wykluczające bądź potwierdzające chorobę nowotworową. W zależności od ostatecznej diagnozy - postępowaniem z wyboru będzie raczej operacja. Pozdrawiam.