Proszę o zinterpretowanie rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Proszę o interpretację wyniku rezonansu odcinka lędźwiowego kręgosłupa: Wykonano obrazy T1, T2zal TIRM sag. Obrazy T2zal ax. Sekwencje bez podania iv. środka kontrastowego. Lordoza lędźwiowa pogłębiona; bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej Wysokość trzonów zachowana, sygnał kręgów niezmieniony. Krążki międzykręgowe mają zachowaną wysokość i nie wykazują cech dehydratacji - na poziomach L2/L3 , L5/S1 nieznacznie uwypuklone poza zarysy trzonów pierścienie włókniste krążków delikatnie modelują worek opony twardej - na poziomach L3/L4, L4/L5 tylno-bocznie uwypuklania pierścieni włóknistych nieznacznie uciskają worek oponowy, uwypuklają się w stopniu niewielkim do części dolnych otworów m-kręgowych- bez cech ucisku struktur nerwowych Pozostałe krążki nie tworzą przepuklin/wypuklin. Rezerwa płynowa worka oponowego jest zachowana. Stożek rdzenia bez cech ucisku lub modelowania, bez zmian sygnału. Otwory międzykręgowe bez cech stenozy

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Z wynikiem należy udać się do lekarza zlecającego. W tym opisie nie ma nic niepokojącego na pierwszy rzut oka. Pozdrawiam.