Proszę o zinterpretowanie rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa
Proszę o interpretację wyniku rezonansu odcinka lędźwiowego kręgosłupa: Wykonano obrazy T1, T2zal TIRM sag. Obrazy T2zal ax. Sekwencje bez podania iv. środka kontrastowego. Lordoza lędźwiowa pogłębiona; bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej Wysokość trzonów zachowana, sygnał kręgów niezmieniony. Krążki międzykręgowe mają zachowaną wysokość i nie wykazują cech dehydratacji - na poziomach L2/L3 , L5/S1 nieznacznie uwypuklone poza zarysy trzonów pierścienie włókniste krążków delikatnie modelują worek opony twardej - na poziomach L3/L4, L4/L5 tylno-bocznie uwypuklania pierścieni włóknistych nieznacznie uciskają worek oponowy, uwypuklają się w stopniu niewielkim do części dolnych otworów m-kręgowych- bez cech ucisku struktur nerwowych Pozostałe krążki nie tworzą przepuklin/wypuklin. Rezerwa płynowa worka oponowego jest zachowana. Stożek rdzenia bez cech ucisku lub modelowania, bez zmian sygnału. Otwory międzykręgowe bez cech stenozy

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Z wynikiem należy udać się do lekarza zlecającego. W tym opisie nie ma nic niepokojącego na pierwszy rzut oka. Pozdrawiam.