Proszę pomóc mi wskazać prawdopodobną przyczynę śmierci mojego dziecka

witam proszę mi pomóc wskazać prawdopodobną przyczynę śmierci mojego dziecka. Jak pojawiłam się w szpitalu na usg nie stwierdzono wód płodowych (ja nie zanotowałam aby mi one odchodziły i nie wiem jak to możliwe że ich nie miałam) a po porodzie położna powiedziała że dziecko już od jakiegoś czasu nie żyło Rozpoznanie kliniczne: ciąża obumarła. Noworodek owinięty 2xpępowiną wokół szyi. Bezwodzie. Rozpoznanie sekcyjne: Martwo urodzony niedojrzały płód płci męskiej 32hdb/1450/43/27/26 Liczne krwiaki: podpajęczynówkowy w okolicy ciemieniowo-potylicznej oraz podskórne w okolicy potylicy, warg, brzycha i moszny. Na szyi widoczne okrężne uszkodzenia skóry. Całkowita niedodma płuc. Znaczna autoliza narządów wewnętrznych. Maceracja skóry. Pęknięcie kości potylicznej po stronie lewej. Obecności wad wrodzonych nie stwierdzono. Pępowina długości 71 cm zabezpieczona klipsem. Wycinki: płuco, nerka, wątroba, mózg, serce Przyczyna zgonu wyjściowa: niedojrzałość płodu Przyczyna zgonu wtórna: okręcenie pępowiną Przyczyna zgonu bezpośrednia: niedotlenienie BADANIE HISTOPATOLOGICZNE 1. Płuco 2fr 1xcz - niedodma, przekrwienie 2. nerka 1xcz -w części rdzennej nerki obecne są rozproszone zwyrodnienia (czego to wynik? rozkładu?) 3. wątroba 1xcz -autoliza 4.mózg 3fr 1xcz -autoliza 5.serce 2fr 1xcz -mięsień sercowy o budowie zwykłej

Szanowna Pani przyczyną śmierci było niedotlenie wynikające z nieprawidłowego rozwoju płuc w wyniku bezwodzia oraz wynikające z owinięcia pępowiną szyi