Protruzja tylna centralno-lewoboczna krążka międzykręgowego
Dzień dobry! Badanie MR uwidoczniło spłycenie lordozy lędźwiowej. Protruzja tylna centralno-lewoboczna krążka m-k L5-S1 o wielkość do 6mm z uciśnięciem worka oponowego,przewężeniem lewego zachyłka bocznego i uciśnięciem lewego korzenia nerwowego- Protruzja tylna centralna krążka m-k L4-L5 o wielkość do 3mm z modelowaniem worka oponowego i obustronnie korzeni nerwowych

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja.