Prowadzenie terapii na borderline

Jak reagować na słowa terapeutki na pierwszym spotkaniu, ze może nie warto zaczynać skoro Pani mówi ze szkoda mojego czasu dla Pani,tak naprawdę bardzo potrzebuję pomocy,albo ze może będę miała do niej pretensje jeżeli przerwie terapie tak jak poprzednia terapeutka i będę się czuła odrzucona.Poprzednia terapia przerwana została z powodu mojego wyjazdu. Czy na nfz prowadzi się terapię długoterminową, osobowość bordeline?

Witam !

Jeśli jest pani zdiagnozowana i chodzi o terapię to oczywiście ma pani prawo w ramach NFZ do terapii długoterminowej. przy tej diagnozie bywają przerwy w terapii, a jeśli pani chciałaby z terapii korzystać proszę zgłosić się do szpitala psychiatrycznego, tam może pani uzyskać pomoc w ramach oddziału otwartego. To,że terapeuta nie wie czy podoła w pani terapii jest lepsze niż pretensje.
Pozdrawiam