Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prowokowanie wymiotów a problemy zdrowotne

Witam,wiem że mam problem ale nie mam odwagi pójść do lekarza.Mam 59 lat i od ok.2 lat prowokuje wymioty aby utrzymać wagę.Robiłam to na początku 2 razy w tygodniu,z przerwami 2 miesięcznymi.Od około roku robięto czasami .Mam zdiagnozowaną przepuklinę przełyku od 7 lat.Przy ostatniej prowokacji wymiotów poleciało też trochę żywej krwi.Czy to może oznaczac cos grożnego? i jeszcze od około pół roku odpluwam rano sladowe ilości krwi z flegmą ,z tym byłam u lekarza,uspokoił mnie że to nic takiego
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Dzień dobry,

Zaburzenia odżywiania "powinna" Pani leczyć u psychoterapeuty, czasem niezbędna jest farmakoterapia. I tak, skutki zaburzeń odżywiania mogą być groźne - ze zgonem włącznie.
Leczenie może Pani podjąć np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

0

Dzień dobry, prowokowanie wymiotów wskazuje na zaburzenia odżywiania. Zachęcam panią do kontaktu ze specjalistą - psychologiem, zajmującym się zaburzeniami odżywiania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy