Prowokowanie wymiotów przez narzeczoną

Witam,narzeczona w kwietniu przyznala mi sie ze wymiotuje po kazdym posilku.Obiecala ze przestanie w przeciagu tyg.Mieszka w UK wiec jej zaufalem,kilka dni temu podczas wakacji w PL dokladniej w dniu jej powrotu do UK przyznala mi sie ze mnie oklamywala i ze nie przestala.Powiedziala rowniez ze jak byla w PL przy mnie to jej sie polepszylo,nie wymiotowala.Obiecalem ze rzuce palenie jesli ona postara sie przestac,na poczatek zrezygnuje z lewatyw,nie je prawie nic,a nadal wymiotuje.Jak jej pomoc

Witam,
Stan, ktory Pan opisuje faktycznie jest niepokojący.Wygląda na to, że narzeczona albo nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie stwarzają codzienne wymioty dla zdrowia jej, potencjalnej możliwości zajścia w ciążę .Możliwe też ze nie potrafi z tym skończyć, dzięki wymiotom i lewatywom czuje się w swoim ciele tak jakby pragnęła.Prawdopodobnie obraz samej siebie jest zniekształcony "zbyt gruby".Radzę namówić narzeczona na konsultacje z lekarzem psychiatrą, dietetykiem i z psychologiem.Jeśli to możliwe warto porozmawiać z jej rodziną o tym problemie.
pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry,

Przez prośby/szantaże/kontrolę etc. nie jest możliwe wyleczenie z zaburzeń odżywiania. Jedyne co może Pan zrobić to namówić narzeczoną na podjęcie leczenia - w tym przypadku psychoterapię. W Anglii są polskojęzyczni psychoterapeuci, bądż skorzystać z leczenia w Polsce na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp.Uniwersytecki w Krakowie).