Pryszcz podskórny - jak się go pozbyć?

Mam 17 lat i wiem, że jeszcze w moim wieku trądzik to normalna sprawa, ale mam problem. Od jakiegoś czasu wyskakują mi pryszcze podskórne. Bardzo mnie bolą, są ogromne i czerwone. Nic nie da się z nimi zrobić, nie pomagają maści, a nawet leki przepisane przez dermatologa. Czy są jakieś domowe sposoby na pozbycie się ich??? Dbam o buzię, stosuje peelingi, toniki i kremy regularnie.

17 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Jeśli chodzi o działanie objawowe, to może Pani/Pan spróbować miejscowo (punktowo) stosować pastę cynkową na zmianę z tormentiolem (dostępne w aptece).

Najważniejszą jednak sprawą jest działanie, które zapobiegnie pojawianiu się takich głeboko położonych zmian w ogóle - oprócz dobranych kosmetyków warto stosować leki (miejscowe lub ogólne) przepisane przez dermatologa.

0

Witam najlepiej w domu stosować leki i maści przepisane przez dermatologa, w gabinecie można po konsultacji dobrać zabiegi medyczne. W zależności od stanu skóry wykonuje się peelingi medyczne+ mikrodermabrazję jeśli nie ma przeciwwskazań do niej.Plus odpowiednia pielęgnacja cery.I tak połączona kuracja da najlepsze efekty lecznicze.

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty