Pryszcze w okolicach brody i nosa

mam problem z coraz to nowymi pryszczami oraz bliznami w okolicach brody i nosa. rzeczywiscie, skora jest nieco zaczerwieniona. mam wrazenie, ze po kremie finacea pogorszylo mi sie. lekarz wypisal mi antybiotyk oraz krem typowy dla tradziku rozowatego. czy mozliwe, ze nie jest to to? jakie badania mam jeszcze zrobic? czy jesli zaczne kuracje tabletkami 'tetralysal' mozliwe, ze mi to nie powroci? nie mam pojecia co mam robic. bardzo boje sie tego antybiotyku.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zastosowanie jakiegokolwiek antybiotyku zleconego przez lekarza może okazać się pomocne w wygojeniu się zmian. Najczęściej trudno gojące się pryszcze to wynik nadkażenia bakteryjnego, stąd antybiotyk. Nie ma jednak gwarancji, że problem nie powróci. Bardzo ważna jest higiena twarzy.

To zależy od obrazu choroby,wydaje mi się ,że to raczej trądzik zwykły (bo jest bliznowacenie) ale oba leczy się tetralysalem.Obie postaci trądzika często nie nawracaja po takim leczeniu,ale musi byc ono odpowiednio długie.i skojarzone z leczeniem zewn.