Przebarwienia po operacji żylaków

Witam, 6 tygodni temu miałam operację laserową EVLT, a żylaki na łydce zostały usunięte metodą miniflemektomii. Zarówno na udzie, jak i na podudziu, w miejscu przeprowadzenia zabiegu mam widoczne ciemniejsze plamy. Dodam, że nie są to siniaki, ani krwiaki, po prostu ciemniejsze od skóry plamy w odcieniu raczej janobrązowym. Zastanawiam się, czy w końcu znikną i czy są jakieś sposoby, aby ten proces przyśpieszyć? Dodam, że cały czas stosuję żel dostępny w aptece. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

W obu przypadkach warto udać się do dermatologa, gdyż istnieją sposoby na szybsze zmniejszenie zmian, polegające na miejscowym odbarwianiu skóry.