Przebarwienia po solarium?

Witam :) Własnie zmieniłam dermatologa, ponieważ żadnego efektu nie było u innej pani doktor przez 8 miesięcy, a już coś powinno się dziać. Poszłam do dermatologa prywatnego i zauważyłam poprawę już po tygodniu. Mam gładką buzię, tylko te przebarwienia... Nie opalam twarzy, ale ciało - tak, bo mam bal w tym roku i chciałabym być opalona, w zime nie ma słońca... Chciałam chociaż raz lub dwa razy w miesiącu chodzić na 10 minut lub 8 minut, żeby podtrzymać opaleniznę. Czy to może pogorszyć coś? Naprawdę chcę rzadko chodzić. Dodam jeszcze, że chcę za parę lat, jak już wyleczę ten trądzik, iść na kwasy czy coś, żeby usunąć przebarwienia :)
ponad rok temu

Witam.

Przebarwienia pozapalne są bardzo trudne do usunięcia i szalenie nieestetyczne. Radziłabym, aby Pani zrezygnowała obecnie z opalania (jakiegokolwiek), po okresie intensywnego nasłonecznienia - z początkiem września, rozpoczęła cykl zabiegów z użyciem kwasów (mogdałowy/glikolowy), które ujednolicą cerę, wygładzą i zmniejszą objawy trądziku.

A przed balem polecam bądź opalanie natryskowe bądź skorzystanie z samoopalacza.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Proszę starać sie nie korzystać z solarium, ponieważ powoduje ono powstawanie przebarwień i szybsze starzenie się skóry.