Przebarwienia po zaskórnikach: czy da się je usunąć?

Witam serdecznie, w wieku młodzieńczym miałam bardzo widoczny trądzik i robiły mi się w ogromnej ilości zaskórniki. Właściwie zaskórniki są do tej pory praktycznie na całej twarzy, mam szerokie pory. Trądzik nie przejawia się w dużej ilości, ze względu na stosowaną doustną antykoncepcję, która go w widoczny sposób hamuje. Niestety, kiedy byłam młodsza bardzo często wyciskałam zaskórniki i ropne grudki. W związku z tym na mojej twarzy pojawił się bardzo widoczny rumień, szczególnie na nosie i policzkach. Wygląda to niekorzystnie. Proszę mi poradzić, czy taki stan da się w jakiś sposób zniwelować? Na zdjęciach z młodszych klas widać, że mam jasną, równą cerę. Teraz swoich zdjęć wolę nie oglądać, ponieważ twarz wychodzi zawsze bardzo czerwona, mimo iż generalnie mam jasną cerę. Dodam, że kompletnie się nie opalam, unikam słońca i stosuję wysokie filtry, ponieważ moja opalenizna nigdy nie brązowieje. Czytałam o laserze IPL oraz kwasie migdałowym, ale wolałabym zasięgnąć państwa opinii. Dodam, że po trądziku nie mam żadnych zagłębień i "dziur" na twarzy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Takie zabiegi są jak najbardziej wskazane w Pani przypadku i myślę, że efekt będzie bardzo zadowalający szczególnie gdy nie występują u Pani zagłębienia w skórze.

Zabiegi przy użyciu lasera są zazwyczaj stosowane w usuwaniu blizn jak i przebarwień skórnych.
Aby osiągnąć pożądany efekt należy wykonać serię takich zabiegów. Myślę, że jak najbardziej warto się im poddać.

Peeling z użyciem kwasu migdałowego również jet szeroko stosowany i na pewno wpływa na poprawę wyglądu skóry. Jednak należy pamiętać, że na pewno trwalsze efekty przynosi terapia laserem.

Przed wykonaniem zabiegu warto udać się do miejsca w którym będzie wykonywany by wiedzieć jak odpowiednio przygotować skórę.

Pozdrawiam!

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Peeling migdałowy nie wyleczy trądziku .Potrzebne są silniejsze peelingi dobrane po konsultacji.