Przebarwienia zębów po stosowaniu pasty Elmex

Witam, od 2 tygodni 2 razy dziennie myje zeby pasta elmex zielona, dziś zauważyłam ze na górnej dwójce pojawiła sie biała plamka ktorej kiedyś nie było. Co to jest i jak sie tego pozbyć ? Dziękuje bardzo za pomoc.

Witam. Może to być pierwszy objaw fluorozy, proponuję używać past nie zawierających fluoru ( Innova, Neobio, Ziaja past szałwiowa, Lavera, Dabur i in.)

Białe plamy na szkliwie najczęściej są albo plamami demineralizacyjnymi,co oznacza początek próchnicy,albo plamami odwapnieniowymi,które nie są związane z próchnicą.Te drugie zaczynają być bardziej widoczne przy przesuszeniu szkliwa,np.są bardziej widoczne po wizycie stomatologicznej,gdzie izolujemy zęby od śliny.Zlikwidowanie plam odwapnieniowych jest trudne,ostatnio wszedł na rynek nowy preparat,który wg producenta jest skuteczny,ale oczywiście jest drogi.Zabieg nie wymaga wiercenia.Jeśli plama jest próchnicowa,należy wykonać fluoryzację,może Pani kupić elmex żel i samemu smarować plamę po umyciu zębów.Elmeź zielony jest przeznaczony do zębów nadwrażliwych,co oznacza,że jest ona bardzo delikatna,mało ścierna.Jeśli nie ma Pani problemów z nadwrażliwością,to radzę zmienić pastę na inną,szczerze pisząc,nie wiązałabym rodzaju pasty a pojawieniam się plamy,chyba,że przez to,że pasta jest delikatna,nie doczyszcza Pani odpowiednio zębów i stąd plama.Dziękuję i pozdrawiam.