Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 1 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przebieg leczenia boreliozy jest prawidłowy?

Mam 24 lata, 4 miesiące temu zostałam ugryziona przez kleszcza (wcześniej byłam wielokrotnie kąsana przez kleszcze bez objawów), ok. 3 tygodnie później pojawił się rumień wędrujący mnogi na całym ciele dostałam antybiotyk Unidox na 20 dni. Miesiąc po zakończeniu leczenia zrobiłam badania (ELISA) wyniki: IgG 74, IgM>200.

Lekarz dał mi skierowanie na kolejne badanie za 6 miesięcy i na tym zakończyło się leczenie. Obecnie pojawiły się niepokojące objawy: drętwienie stóp i rąk, bóle głowy, sztywność karku, strzykanie w szyi, uczucie niepokoju, nierówne bicie serca.

Kolejny lekarz (neurolog) powiedział, że to mogą być wczesne objawy neuroboreliozy i przepisał mi Augumentin 875mg+125mg, oraz leki homeopatyczne Coenzyme compositium i Tanacet. Czy taka dawka antybiotyku jest wystarczająca? Czy leki homeopatyczne (w tym lek na robaczyce) mogą wspomóc leczenie boreliozy?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek klatki piersiowej

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć klatkę piersiową za pomocy trójkątnej chusty.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy