Przebudzanie i brak przyjmowania płynów w nocy przez 14-miesięczne dziecka

Witam serdecznie! Chciałam prosić o poradę w sprawie mojego 14-miesięcznego synka. W nocy kręci się, jęczy, choć do końca nie wybudza. Wtedy szuka butelki więc daje mu pić (kilka łyków) odwraca się na drugi boczek i śpi dalej. Czasami pół godzinki max. godzinkę. Co może być tego przyczyną? Czy może mieć na to wpływ fakt że nie chce pić w ogóle mleka?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niechęć do mleka nie wydaje się prawdopodobną przyczyną zgłaszanych objawów. Możliwe iż jest to wynik intensywnie przeżywanych doznać związanych ze snem. Jeżeli Synek w ciągu dnia zachowuje się prawidłowo nie ma powodów do obaw.