Przebywanie chłopaka w szpitalu psychiatrycznym po próbie samobójczej

Mój chłopak chciał popełnić samobójstwo (chciał skoczyć z mostu) był pod wpływem alkoholu gdy był trzeźwy nic takiego nie przychodziło mu do głowy i zachowywał się normalnie. Zabrano go do szpitala psychiatrycznego. Ile czasu może tam przebywać i czy może wypisać się na własne żądanie? Jak mogę się z nim skontaktować i dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat? Czy mogę go odwiedzić kiedy chcę czy potrzebuje zgody lekarza i czy w ogóle mogę to zrobić skoro nie jestem najbliższą rodziną?

Zwykle szpitale psychiatryczne nie ograniczają odwiedzin, poza szczególnymi sytuacjami. Jako osoba niespokrewniona nie uzyska Pani informacji od lekarza, chyba, że chłopak Panią do takiej rozmowy upoważni.
Nie radzę sugerować mu wypisu na żądanie. Opisana sytuacja brzmi groźnie i co najmniej sugeruje problem alkoholowy. Mogą jednak kryć się inne dodatkowe zaburzenia psychiczne.
Radzę nie lekceważyć tej historii i podejść do niej bardzo poważnie.