Przeciekający cewnik u chorej na raka sromu

Moja mama ma założony cewnik od koło 2,5 miesiąca. Od 9.12.2012 jest w domu i średnio co dwa tygodnie miała wymieniany cewnik. Wczoraj miała wymienione trzeci raz po kolejnych dwóch tygodniach. Z tym, że wystąpił problem, bo dziś zauważyłam na pampersie mocz, mimo że cewnik wymieniony (w baloniku 12ml płynu na 20ml dozwolone przy cewniku 20fr 6,7). Pyt.: Czy to jest kwestia ilości płynu, czy może powikłań po dłuższym okresie cewnika w cewce? Czy rozwinięcia choroby? Mama choruje na raka sromu T3N3 Mo. Mama jest po naświetlaniach paliatywnych. Lekarze nie widzą możliwości leczenia operacyjnego.

Lek. Marta Hat

Witam! Przeciekający cewnik nadaje się do wymiany. Przyczyn prowadzących do takiego stanu może być kilka: nieszczelny cewnik, zbyt mały rozmiar cewnika, niedokładne uszczelnienie, czy zatkanie cewnika uniemożliwiające odpływ normalną drogą. Stan ten nie świadczy o innej dodatkowej patologii, jeżeli nie pojawiają się inne dolegliwości. Proszę zgłosić się do przychodni celem wymiany cewnika. Pozdrawiam