Przeciwciała IgG 69,9 IU/ml a szansa na zachorowanie na różyczkę przez kobietę w ciąży

Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. W przedszkolu córki jest różyczka. Po 2 tyg. od kontaktu z chorym córka dostała gorączki ponad 38st ale na razie brak jest krostek. Obawiam, że jest duże ryzyko zachorowania przeze mnie na różyczkę gdyż nigdy na nią nie chorowałam. Byłam szczepiona ale poziom przeciwciał IgG mam tylko 69,9 IU/ml(inni maja dużo większe). Mam jeszcze jedną córkę, która pewnie tez zachoruje. Czeka mnie 1msc z siejącymi dziećmi.Czy może mi pomóc podanie immunoglobuliny?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pani przypadku nie jest konieczne podawanie immunoglobuliny.