Przed pierwszym razem...

Witam, jestem 18-letnim chłopakiem... jestem z dziewczyną już od pewnego czasu... oboje chcemy zbliżenia i wszystko jest niby OK... zaczynają się pieszczoty, to czuję, że mój członek twardnieje... później, gdy ja zaspokajam moją dziewczynę, czuję, że już opadł... i tak jest cały czas... ona bardzo chciałaby wykonać kolejny krok, ale mój penis nie reaguje... pisząc pikantne SMS-y czy też rozmawiając o seksie, wsyzstko jest OK... dodam, że bardzo często się masturbuję... po kilka razy dziennie... Czy to ma wpływ na brak sztywności penisa? Co może mi pomóc? Jak mam się zachowywać? Ile czasu zajmie mi zanim zacznie normalnie funkcjonować? I czy będzie bardzo długo wytrzymywać? Jak to zrobić? Jestem załamany, bo już 2 raz to się zdarzyło i choć moja dziewczyna bardzo mnie kocha, to boję się, że pomyśli, że coś ze mną nie tak...
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

masturbacja jest formą zaspokajania popędu płciowego. Czy naprawdę dziwi Pana, że po kilku masturbacjach Pana penis nie ma ochoty na więcej? Mężczyzna nie jest automatem, zdolnym odbywać nieograniczoną ilość stosunków dziennie. W dodatku masturbacja przyzwyczaja członka do odczuwania silnych bodźców, co powoduje ustępowanie erekcji w momentach przerw. Polecam Panu całkowite odstąpienie od masturbacji, przynajmniej do czasu poprawy. Proszę także pamiętać, że stres i zmęczenie mogą także mieć wpływ na siłę erekcji - dlatego dobrze jest się dobrze wyspać i nie przejmować "niepowodzeniami".