Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przedawkowanie amfetaminy

Wiem, że Pan powiedział, że i tak dojdzie do mnie, że nie warto brać. Ale czuję, że te dawki, po których wcześniej dostawałam kopa takiego, że nie wiem, co mówiłam i robiłam, mi nie pomagają. Czy mogę przedawkować i jakie są objawy przedawkowania amfetaminy? Przecież trzeba walczyć o siebie, tak Pan powiedział. I znowu czuję, że muszę ćpać, bo nerwowo się czuję i nieswojo, a rano brałam działkę. Może trzeba będzie zacząć brać kokainę? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź....

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Niestety, to bardzo typowe i tak jest zawsze. Medycznie nazywa się to tachyfilaksja, potocznie przyzwyczajenie. Generalnie nasz organizm ma wiele mechanizmów kompensujących i jeśli jakiś środek jest nadużywany, dochodzi do osłabienia jego działania aż do braku jakiegokolwiek wpływu na samopoczucie. Oczywiście kokaina przez chwilę da znów silne doznania, ale koniec końców, również skończy się to tak samo - trzeba będzie brać więcej i więcej.

W takiej sytuacji przedawkować bardzo łatwo. Bo środek, który nie daje już "kopa", dalej bardzo silnie obciąża serce, zwiększa częstość jego pracy ,aż do zawału włącznie. Można mówić, że w moim przypadku będzie inaczej albo że inni biorą i jest OK, albo że będę pilnować objawów i nic się nie stanie - niestety, praktyka dowodzi, że zawsze kończy się to inaczej.

Warto poszukać pomocy, bo przyzwyczajenie i ta nerwowość, niepokój po zaprzestaniu barania lub ogrniczeniu - dowodzą bardzo silnego uzależnienia.

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy