Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Dzień dobry,

Leki przeciwdepresyjne mogą "wywołać" stan (hipo)manii, ale tylko u osób chorujących na CHAD, ale nie u osób zdrowych. I tylko zgadując, zgłosiła się Pani do lekarza w epizodzie depresji i słusznie miała Pani przepisane leki przeciwdepresyjne, jeśli wcześniej nie występowały epizody (hipo)manii. Teraz lekarz prawdopodobnie przepisze Pani leki normotymiczne (tzw. stabilizatory nastroju), a nie przeciwdepresyjne.

0

Przerwanie leczenia może wiązać się z nawrotem objawowym. Zachęcam do podjęcia konsultacji ze swoim psychiatrą odnośnie farmakoterapii, a także powrotu do pracy. Być może warto pomyśleć o takim rodzaju pracy, który będzie pozwalał na regularne przyjmowanie leków. Być może także lekarz zdecyduje się na zmianę farmakologii, by ułatwić Pani funkcjonowanie zawodowe.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy