Przedłużające krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zazywalam YAZ przez4 miesiace. W tym czasie miesiaczka trwala zawsze ok 15 dni.. odstawilam tabletki na 5miesiecy. Tym miesiacu zaczelam nowe opakowanie. Tym razem sa to tabletki EFFIPREV(mieszkam we Wloszech i wiem ze w Polsce ich nie ma). Teraz tez krwawienie trwa juz 10 dni. W czym jest problem???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.