Przedłużający się kaszel, który jest wynikiem nadreaktywności dróg oddechowych na bodźce

Witam , mam przedłużający się kaszel ,ktory jest prawdopodobnie wynikiem nadreaktywności dróg oddechowych na bodźce, będącej konsekwencją przebytego stanu zapalnego. Tylko przebywanie w okolicach łóżka eliminuje kaszel całkowicie, lecz najmniejsze zimno, opary w kuchni lub czegoś kwaśnego wywołują napad. Rozgryzam kapsułki z wit A E i z wiesiołkiem,powietrze mam z oparami sosny,gożdzików i siedzę 5 tygodni w domu. Mam wrażenie,że jestem w punkcie wyjścia ?!Prosze o pomoc.

Dolegliwości mogą być związane z nadreaktywnością oskrzeli po przebytej infekcji jeżeli była. Proponuję jednak konsultację z pulmonologiem i wykon anie dodatkowych bada.