Przedłużenie opakowania tabletek antykoncepcyjnych o 9 tabletek a zachowanie skuteczności

Witam, Stosuję microgynon po skończonym opakowaniu ze względu na wyjazd przyjęłam kolejne opakowanie bez 7 dniowej przerwy, z nowego opakowania przyjęłam tylko 9 tabletek kończąc w czwartek 05.09, w sobotę wystąpiło krwawienie miesiączkowe. Czy przyjęcie kolejnego opakowania po 7 dniowej przerwie czyli 8 dnia (13.09) mimo, że wcześniej przyjęłam tylko 9 tabletek zachowa ciąg zabezpieczenia antykoncepcyjnego? Z góry proszę o odpowiedz.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji najlepiej byłoby nie robić w ogóle przerwy. Można także odczekać do kolejnego cyklu i dopiero wtedy zacząć nowe opakowanie.

Lek. PaweĹ Baljon

Witam,
po 7-dniowej przerwie proszę przyjąć następne opakowanie Microgynonu. Nie polecam długiego przyjmowanie Microgynonu, rozumiem, że jest to lek tani, po półrocznym, przyjmowaniu należy zrobić próby wątrobowe i bilirubinę dla sprawdzenia wydolności wątroby.
Pozdrawiam