Przedłużenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od ponad 4 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne novynette. Po skończeniu blistra zrobiłam normalnie 7 dni przerwy, jednak w terminie nie wykupiłam kolejnego opakowania przez co z przerwy 7dniowej zrobiła się 10 dniowa. Moje pytanie brzmi co teraz? Czy mogę przyjąć normalnie tabletkę i np jedną za wczoraj (tak jak gdybym zapomniała tylko jednej by zmniejszyć ryzyko)? Czy przyjąć tylko jedną i potem kolejne 18? (bo rozumiem, że te co pominęłam to muszę uznać tak jakby były wzięte?)

Małgorzata Panek

Pominiętych tabletek nie "uzupełnia " się w kolejnych dniach. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, tak jakby wzięła Pani te trzy na początku cyklu, pamiętając o dodatkowym zabezpieczeniu w tym cyklu i przez 7 pierwszych dni kolejnego opakowania.
W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam