Przedmioty ubrudzone nasieniem a ciąża

może to glupie ale mam taki problem. poszlam do alzienki, podcieralam sie (nie mylam rak wczesiej) dopiero potem sie przestraszylam z emogla cos miec na rece. czy jest jakeis ryyzko>? dni plodne. no i nie bylo konttaktow z mezczyzna, ale boje sieze wczesniej ktos mogl dotykac przedmioty ktrore potem ja dotknelam i byly ze spermy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście przypadkowe ryzyko istnieje, jednak w opisywanej sytuacji szansa na ciążę jest znikoma.

Zagrożenie stwarza wyłącznie sperma mokra. Sperma sucha nie zawiera zdolnych do zapłodnienia plemników. Ryzyko w Pani przypadku jest równe zeru. Przypadkowe dotknięcie mokrego przedmiotu jest bardzo mało prawdopodobne a zapłodnienie- tym bardziej nierealne.

Pozdrawiam