Przedwczesny okres przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Microgynon

Biore microgynon 21 3-miesiąc było wszystko ok,ale teraz dostałam 5 dni za wczesnie okres. Czemu?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Microgynon 21 jest pigułką starszej generacji z większą ilością hormonów, co jednak nie oznacza iż nie mogło dojść do niekontrolowanej owulacji i zapłodnienia. Innym, może nawet bardzie prawdopodobnym czynnikiem wyzwalającym krwawienie jest obecność nadżerki czy polipa w macicy. Nie można także wykluczyć iż jest to wynik wahania poziomu hormonów. Proponuję konsultację ze swoim ginekologiem.