Przedwczesny wytrysk i uzależnienie od masturbacji

Witam , mam 20 lat i mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Jestem pewny , że to przez uzależnienie od masturbacji. Czy jeśli przestane to robić wszystko wróci do normy i będę mógł kochać się z partnerką dłużej? Co robić żeby temu zapobiec. Mój problem polega na tym że po kilku ruchach automatycznie dochodzi do wytrysku.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście zaprzestanie masturbacji powinno pomóc. Jeżeli nie będzie poprawy proszę zgłosić się do lekarza.

Dzień dobry.

Przedwczesny wytrysk może mieć różne przyczyny, a nadmierna masturbacja może być jedną z nich. Sugerowałbym nie czekać, aż "samo przejdzie", tylko skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam.

Witaj!
Właściwie po części odpowiedział pan sobie na zadane pytanie. Masturbacja i to częsta może być przyczyną szybkiego wytrysku, po prostu zna pan siebie i podczas masturbacji wyrobił pan sobie jak najszybsze sfinalizowanie gratyfikacji w postaci wytrysku. Proszę udać się do seksuologa po poradę osobiście ponieważ na forum nie można udzielic tak szczegółowej porady. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Każdy człowiek jest inny i nie jest możliwe z całą pewnością przewidzieć, czy i w jakim stopniu ograniczenie/ zaprzestanie masturbacji wpłynie na przedłużenie czasu stosunku. Zazwyczaj jest to proces wymagający czasu, cierpliwości, odpowiedniego nastawienia psychicznego oraz współpracy z partnerką. Jeśli sytuacja nie będzie zmieniać się z czasem, mimo regularnego współżycia oraz ograniczenia masturbacji, wytrysk przedwczesny (jeśli taką diagnozę postawi lekarz seksuolog) leczy się farmakologicznie.

Pozdrawiam!

Lek. PaweĹ Baljon

Nie jestem pewna czy taki zabieg wystarczy.Ale będzie Pan to mógł sprawdzić. Myślę, że warto pomyśleć o innym sposobie obniżania napięcia.Przyczyny wczesnego wytrysku mogą wiązać się z Pana emocjami. Może warto o tym z kimś porozmawiać?