Przedwczesny wytrysk u partnera i brak szczerości w związku

Witam, Moj partner cierpi na przedwczesny wytrysk o czym wywnioskowalam po znalezieniu masci znieczulajacej miejscowo na penisa a takze podczas seksu oralnego(od masci na penisie zdretwial mi jezyk). Partner ukrywa to przede mna i wydaje mi sie ze to negatywnie wplywa na nasza relację. Swoim zachowaniem staram sie okazywac ze w pelni mnie zadowala i stwarzac bezpieczną akceptujaca relacje. Mysle tez ze nie byl on u lekarza a problem ma podloze psychologiczne. Co robic ? Czy przyznac ze wiem?

Dzień dobry,

Wydaje się że pewna nieszczerość w Państwa związku istniała wcześniej i teraz Pani pyta czy być otwartą i szczerą z parnterem, czy nadal nie mówić.
Czy partner cierpi na przedwczesny wytrysk i jakie to ma podłoże - ani ja, ani Pani tego nie wiemy. Być może jest to swoisty objaw Państwa relacji ?
Jeżeli chce Pani to zmienić to warto rozważyć psychoterapię pary i bezwględnie Pani partner powinien używać prezerwatywy jeżeli używa maści /bez wzg. na rodzaj Państwa aktywności sex./.

Dzień dobry.

Skoro nie ma Pani oporów przed współżyciem z partnerem nie ma żadnego powodu, by o tym współżyciu nie rozmawiać. Warto jednak przed rozmową zadać sobie pytanie, czy problemem jest to, że podejrzewa Pani "defekt" partnera, a w związku z tym obawia się Pani jego skutków w przyszłości w postaci np. niezadowalającego seksu, czy też chodzi o to, że partner nie jest z Panią do końca szczery?
Odpowiedź, jakiej sobie Pani udzieli na powyższe pytania, będzie miała bezpośredni wpływ na przebieg i przedmiot rozmowy z partnerem.

Pozdrawiam.