Przejście z tabletek antykoncepcyjnych na plastry Evra

Witam, ze wskazań ginekologa planuję przejść z tabletek antykoncepcyjnych (ZOELY 24+4) na plastry Evra, gdyż Zoely sprawiały, że nie pojawiało się u mnie krwawienie z odstawienia w trakcie brania tabletek placebo, a była dla mnie bardzo niekomfortowa sytuacja. Niestety, nie dopytałam, w którym momencie cyklu mam dokonać zmiany preparatu, dlatego prosiłabym o wskazówki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby nie robić zbytniego zamieszania proszę wybrać pozostałe tabletki z opakowania do końca i nie wykonywać przerwy a od razy kolejnego dnia przykleić plaster.