Przekonanie o bezsensie własnego życia

Od paru dni zastanawiam się czy mam realny problem, czy po prostu użalam się nad sobą. Od paru miesięcy czuję stres bez powodu, jestem też przekonana o bezsensie życia, nie widzę swej przyszłości. Czasami chciałabym(lecz nie mam konkretnych myśli samobójczych) żeby się skończyło, ale pustki też się boję. Nie potrafię nawiązywać i utrzymywać kontaktu z innymi ludźmi, a jeśli nawet przebywam w gronie znajomych czuję się samotna. Wydaje mi się, że jestem dla nich ciężarem.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

Dzień dobry, jeżeli pani objawy utrzymują się od dłuższego czasu zachęcam do kontaktu z psychologiem. Podczas takiej diagnozy, która składa się z kilku spotkań ustalicie państwo czy pani stan wynika z sytuacji życiowej czy może jest problemem osobowościowym. W zależności od tego psycholog zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.