Przekrwienie oczu z niewiadomych przyczyn

Problem czerwone oczy.Pojawia się niespodziewanie,nie boli ,nie piecze,nie łzawi. Zaliczyłam kilkunastu okulistów i zawsze to samo -dno oka,zakrapianie,ciśnienie w normie,wszystko ok. żaden lekarz nie zna odp.Nawet robiłam wymaz i też dobrze. Trwa to już ok.5 lat,pojawia się raz na 2 czasem3 miesiące. Oczy są przekrwione.

Małgorzata Panek

Zaczerwienienie oczu, przy wykluczonym zapaleniu spojówek , może wynikać z nadmiernej suchości oka np. zbyt słabego wydzielania łez (m.in.zespół Sjögrena), klimatyzacji czy długotrwałej pracy przy komputerze. Złagodzić dolegliwości może stosowanie kropli do oczu tzw. sztucznych łez, dostępnych bez recepty. Jeśli suchości oczu towarzyszy zaburzenie wydzielania śliny - proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem diagnostyki w kierunku zespołu Sjögrena.
Pozdrawiam