Przekrwione oczy i osłabienie ostrości widzenia

Bardzo proszę o poradę, bo już sama nie wiem co robić! Od kilku miesięcy mam bezustannie zaczerwienione oczy, a co najgorsze zauważyłam, że mój wzrok się pogorszą, wszystko jest takie jakby zamglone. Byłam u okulisty, ten powiedział, że jestem krótkowidzem (mam 0.5 na jednym i 0.75 na drugim oku), zakupiłam okulary i przepisane kropelki na suche oczy ( C** S*** i O*** B*** E** D**, chociaż one raz są suche a raz same łzawią). Minęło pół roku i dalej jest tak samo, nawet gorzej. Parę dni temu, przez około 10 min. miałam strasznie zamglony, niejasny obraz. Potem mi przeszło, ale dwa dni później miałam z kolei straszny ból głowy, oczu, wymiotowałam, miałam jakby dreszcze, wręcz czułam się potwornie, po paru godzinach to tez przeszło. Już sama nie wiem co o tym myśleć. Wyczytałam, że może to być skutkiem ubocznym stosowanie pigułki antykoncepcyjnej (od 4 lat stosuje dwuskładnikową F***). Proszę o pomoc!
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Ze względu na opisywane przez Panią objawy zgłosiłabym się do lekarza okulisty celem kompleksowej wizyty: ostrość wzroku, refrakcja z doborem odpowiednich szkieł, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, jak i ocena dna oka. Jak również proponowałabym konsultację neurologiczna i laryngologiczną z powodu dolegliwości bólowy i zawrotów głowy z wymiotami. Owszem może być to skutek stosowania preparatów antykoncepcyjnych, ale jeżeli stosuje je Pani od dawna i nigdy takich dolegliwości nie było - nie należałoby tych dolegliwości wiązać.
Podczas pracy przy komputerze proponuję szkła z powłoką antyrefleksową i krople nawilżające bez konserwantów, a na noc maść z witaminą A.

Pozdrawiam serdecznie