Przekrwione oczy i pogorszenie ostrości widzenia

Od paru miesięcy mam bezustannie przekrwione oczy, mimo iż śpię nawet po 10 godzin i nie krócej niż 7. Wprawdzie dużo pracuję przy komputerze, ale robię sobie przerwy. Ostatnio zauważyłam, iż ostrość mojego widzenia znacznie uległa osłabieniu od początku tego roku. Parę dni temu miałam sytuację iż w pewnym momencie przez dobre kilka minut miałam całkiem rozmyty obraz. Dwa dni później miałam ostre bóle głowy, połączone z bólem oczy i wymiotami. Dotychczas używałam kropli do czerwonych oczu O*** i C*** S*** i bez poprawy. Od kwietnia noszę okulary, jestem krótkowidzem mam 0,5 na jednym i 0.75 na drugim. Moje oczy nie są raczej suche, dosyć często łzawią. Proszę mi doradzić co mam z tym wszystkim zrobić. Mieszkam na wyspach i dotychczas okulista dał mi tylko te krople i kazał czekać :-(
KOBIETA ponad rok temu

Witam! Ze względu na opisywane przez Panią objawy zgłosiłabym się do lekarza okulisty celem kompleksowej wizyty: ostrość wzroku, refrakcja z doborem odpowiednich szkieł, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, jak i ocena dna oka. Jak również proponowałabym konsultację neurologiczna i laryngologiczną z powodu dolegliwości bólowy i zawrotów głowy z wymiotami. Podczas pracy przy komputerze proponuje szkła z powłoką antyrefleksową i krople nawilżające bez konserwantów, a na noc maść z witaminą A. Pozdrawiam serdecznie